Nowenna celibatariuszy

Nowenna do Klary osób stanu wolnego z prośbą o znalezienie dobrej żony/dobrego męża. 

Modlitwa nowennowa składa się z modlitwy wstępnej, dziesiątki różańca i oficjalnej modlitwy o beatyfikację Klary. Nowenna zaczyna się 14 stycznia i kończy się 22 stycznia, w dzień narodzin Klary dla nieba (22 stycznia 1975).

Klaro, w sposób szczególny zwracam się do ciebie w tej nowennie, prosząc o twoje wstawiennictwo, bym mógł/mogła spotkać tę/tego, której/którego moje serce pragnie i by przeszkody, które są we mnie (zranienia, lęki, wątpliwości, blokady, strach przed porażką, brak śmiałości lub otwartości serca itp), zostały usunięte. Proszę też za tych, którzy być może już nie wierza, że ich sytuacja samotności może się zmienić i nawet już nie proszą o to Boga w modlitwie, gdyż jest to dla nich zbyt bolesne.

Dziesiątka różańca.

Boże Miłości, Ojcze, Synu i Duchu Święty, uwielbiam Cię i dziękuję za to, że dałeś nam w osobie Klary de Castelbajac (czyt. dy Kastelbażak???) prawdziwy wzór życia chrześcijańskiego. Ona dzięki Twojej łasce odkryła, że nasze powołanie do szczęścia rozpoczyna się już tu, na ziemi.
Przez wstawiennictwo naszej Matki, Dziewicy Maryi, którą ona tak bardzo ukochała, proszę Cię o łaskę chwały świętych na ziemi dla Twojej Służebnicy Klary. Spraw, aby sekret jej radości, zakorzenionej w miłości i zaufaniu Tobie, rozświetlił nasze czasy, promieniował na młodzież, wzbudzając żarliwe i liczne powołania do miłości.
Przez jej wstawiennictwo udziel mi również łaski ……., o którą błagam Twoją Miłość Miłosierną. Amen.

 

PS. Pierwotnie nowenna ta zostala stworzona przez osobe swiecka, czcicielke Klary de Castelbajac. Przemyslana jako propozycja dla wielu osob, gdzie w poszczegolnych grupach mlodzi modla sie za siebie nawzajem. Od kilku juz lat gromadzi poprzez internetowa koordynacje wiele osob – w 2020 modlilo sie ta nowenna 910 osob!